نويسندگان

سلام به همه دوست جونا،نی نی گلا و مامانای مهربون

امروز به درخواست چند تا از دوستای گلم روش تهیه  ژله ای رو که واسه تولد محمدمهدی دلبندم درست کرده بودم براتون میزارم.

توصیه میکنم حداقل یه بار درستش کنید،سر ذوقتون میاره و خیلی هم خوشمزه است و به قول دختری جادوئیه.گول ظاهرش رو هم نخورید،بر عکس اسم اجق وجق و ظاهرش،درست کردنش خیلی راحته.من تمام سعیمو میکنم که به زبون آدمیزاد طرز تهیه ش رو بگم حالا تا چه حد موفق میشم ...؟

این ژله اسمهای مختلفی داره از جمله:بروکن گلاس(broken glass) یا ژله موزائیکی.بروکن گلاس که به معنای خورده شیشه ست و ژله موزائیکی هم که ترجمه کردن نمیخواد و از نظر ظاهری هر دو اسم برازنده شهچشمکحتماً تا حالا خودتون متوجه شدید که من از اونجا که اصولاً خورده شیشه م زیاده این ژله رو اول از همه اموزش دادمنیشخند

مواد لازم برای تهیه این ژله عبارتند از:

پودر  ژله در رنگهای مختلف:از هر رنگ یک بسته(معمولا از 3 تا 6 رنگ استفاده میشه و همه جورش هم قشنگ میشه)

برای بیس(base) سفید رنگ هم:3 قاشق غذاخوری پودر ژلاتین،3 لیوان شیر،نصف قوطی شیرعسل(تصویر زیر)

یه مقدار سلفون هم لازمتون میشه

طرز تهیه:

اولین کاری که میکنید اینه که زله های رنگی رو از شب قبل جداگانه درست کنید و هر کدوم رو تو یه ظرف جداگانه(ترجیحاً مربع یا مستطیل شکل)بریزید و بزارید تو یخچال بمونه.

من همیشه ژله ها رو به این روش آماده میکنم که یه لیوان آب رو میزارم جوش بیاد و بعد یه بسته پودر ژله رو میریزم توش و فوری هم میزنم(در حالی که شعله زیر ظرف هنوز روشنه)و بعد از چند دقیقه از روی گاز برمیدارم و یه لیوان آب سرد میریم توش و هم میزنم و تو قالب میریزم.به این روش ژله هم زودتر خودش رو میگیره و هم راحت تر از قالب در میاد.

البته این درمورد پودر ژله های ایرانیه که زیاد محکم و جوندار نمیشن و تازه تو دستور آماده سازیشون هم از دو لیوان آب استفاده میشه.شما اگر از ژله خارجی استفاده میکنید ژله تون طبیعتاً سفت تر میشه و در دستور تیه ژله های خارجی هم که از یک لیوان آب معمولاً استفاده میشه.

اگر هم بعضی دوستان خیلی دغدغه تکنولوژی دارن میتونننیشخند پودر ژله ها رو در یک لیوان آب جوش حل کنن و به مدت یک دقیقه در مایکروفر با قدرت 100 درصد بزارن تا پودر کاملاً در آب حل بشه و مایع زلالی به دست بیادچشمک

و اما دستور تهیه ژله سفید(شیری):

3 قاشق پودر ژلاتین رو در یه لیوان شیر سرد بریزید و با همزن برقی با دور معمولی بزنید تا یه مخلوط اسفنجی به دست بیاد.بعد یه لیوان شیر داغ توش بریزید و به روش بن ماری(پاورقی 4)،روی بخار آب قرار بدید تا کاملا یه دست بشه(تصویر زیر).البته میتونید باز هم از مایکروفر استفاده کنید.

وقتی پودر ژله کاملاً حل شد از روی حرارت برش دارید و نصف قوطی شیر عسل رو توش بریزید و کاملاً مخلوطش کنید.بعد از مخلوط شدن یه لیوان شیر سرد توش بریزید و بزارید کنار تا در دمای محیط کاملاً خنک بشه.

نکته مهم اینه که این بیس رو اصلاً نباید تو این مرحله داخل یخچال بزارید چون حالت بریده بریده پیدا میکنه.پس اگر دوست دارید یه ژله هنری خوشگل درست کنید تا همه روح لطیف و ذهن خلاقتون رو ستایش کنن باید کمی حوصله به خرج بدید.

تو این فاصله میتونید ژله های رنگی رو در بیارید و با چاقو به شکل مکعب برش بزنید.حتماً لازم نیست همه برشهاتون کاملاً یه شکل و یه اندازه باشه.اصلاً لازم نیست همشون هم مکعب شکل باشن.

وقتی تمام ژله های رنگی رو برش زدید.ظرفی رو که برای ژله اصلی در نظر گرفتید بیارید و داخلش رو کاملا با سلفون بپوشنید.طوری سلفون رو به دیواره های ظرف بچسبونید که کاملاً هوای زیر اون رو خارج کنید و لبه های سلفون هم از دیواره های ظرف بیرون زده باشه:

بعد تمام ژله های خرد شده رو با هم قاطی کنید و در ظرف اصلی بریزید.تا اونجا که میتونید سعی کنید قطعات غیر همرنگ کنار هم قرار بگیرن تا زیبایی کارتون بیشتر بشه.

وقتی ژله شیر عسلی کاملاً خنک شد اونو روی ژله های رنگی بریزید و ظرف رو چندین بار به آرامی تکون بدید و کج و راست کنید تا هوای موجود در اون کاملاً خارج بشه.میتونید با استفاده از یک قاشق کمی ژله ها رو جابه جا کنید تا هوای موجود در فضای بین اونها خارج بشه و ژله تون حباب نزنه.

بعد از اینکه چند ساعت تو یخچال موند و کاملاً سفت شد میتونید ظرف ژله رو برگردونید تو یه سینی و سلفون رو از روش بردارید و به شکلهای دلخواه برش بزنید.

بعضیا این ژله رو تو ظرفهای طرح دار درست میکنن و همونطوری کامل سروش میکنن،ولی به نظر من برای این نوع ژله سرو به صورت برش خورده خیلی زیباتره.

 زله تولد محمدمهدی

چند نکته مهم درباره تهیه و سرو انواع ژله:

برای خارج کردن ژله از قالب و منتقل کردن به ظرف سرو(به استثنای ژله شیر عسلی) کافیه قالب ژله رو چند دقیقه تو ظرفی که آب گرم توش هست نگه دارید و بعد چند تکون کوچیک به قالب بدید و ظرف سروتون رو بزارید رو دهنه قالب و قالب رو برگردونید توش.ممکنه لازم باشه این کار رو دو یا سه بار انجام بدید.توصیه میکنم یکساعت قبل از زمان پذیرایی ژله رو از قالب خارج کنید،چون ممکنه در اثر حرارت ظرف آب گرم سطح روی ژله کمی شل بشه و لازم باشه مدتی توی یخچال بمونه تا فرم اولیه خودش رو به دست بیاره.

البته این روش برای خارج کردن ژله های شیرعسلی مناسب نیست،چون در اثر کمی حرارت سرع شکل و فرم خودشون رو از دست میدن.برای هر نوع ژله ای که بیس شیر عسلی در قسمت کف قالب وجود داره از همون روش سلفون استفاده کنید.لطفاً به جای سلفون از کیسه فریزر استفاده نکنیدنیشخنداگر استفاده کردید و موقع سرو همش چسبید به کیسه به من ربطی ندارهچشمک

صد البته روش استفاده از آب گرم برای زمانی که از ظروف پیرکس به عنوان قالب ژله استفاده میکنید مناسب نیست(چون در اثر تغییر ناگهانی دما ظرف پیرکستون نابود میشه).وقتی میخواید تتوی ظرف پیرکس ژله درست کنید،قبل از اینکه مواد ژله رو تو ظرف بریزید مقداری آب به دیواره های ظرف بپاشید.وقتی هم که خواستید ژله رو از قالب در بیارید،بزارید چند دقیقه بیرون بمونه و بعد ظرف سرو رو بزارید رو دهنه قالب و قالب رو در حال تکون تکون دادن برگردونید توی ظرف.

همیشه یه لیوان آب دم دستتون باشه و کاردی رو که باهاش ژله هاتون رو برش میزنید مرتب خیس کنید و از برشهای زیبا و راحتی که به ژله هاتون میزنید لذت ببرید.

کف ظرف سرو ژله رو قبل از منتقل کردن ژله به اون کمی خیس کنید تا ژله ها به راحتی از کف ظرف جدا بشن.(باید به فکر راحتی مهموناتون هم باشید دیگه)

پاورقی:

1)من سعی کردم همه نکات ریز و درشت رو بگم،اگر چیزی از قلم افتاده(آخه الان ساعت 3 نصفه شبهچشمک) و یا سوالی دارید کامنت بزارید.

2)من چون از همون پودر ژله هایی که تو خونه داشتم استفاده کردم و طیف رنگی قشنگی هم تو خونه نداشتم،زیاد شکل ژله م جالب نشدخجالتهر چی تکه های رنگی بیشتر باشه و بیس سفید رنگ خیلی ضخیم نشه کار قشنگتر میشه.

3)پودر ژله ایرانی و خارجی خیلی مهم نیست.من خودم از پودر ایرانی استفاده کردم.شما پودر ژله ایرانی رو اگر به همون روشی که توضیح دادم آماده کنید مطمئن باشید ژلتون سفت و خوش فرم و قالبی میشه و آب هم نمیندازه.البته از حق نگذریم ژله های خارجی طعم و رنگ خیلی بهتری دارن،البته به غیر از پودر ژله موز آلتون ساسبزپودر ژله های تیاری واقعاً طعم و بو و رنگشون عالیه.

4)روش بن ماری:در این روش که برای تهیه بعضی از انواع ژله ها،سس های شکلاتی،کرمها و.. استفاده میشه یه ظرف آب رو میزاریم جوش بیاد و شروع کنه به قل زدن،بعد ظرف حاوی مواد رو میزاریم رو دهنه اون ظرف تا موادمون با حرارت بخار آب به اون حالتی که میخوایم دست پیدا کنن.

[ ۱۳۸٩/۸/٢٢ ] [ ۳:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مامان فرشته ها ]

هالووین یکی از جشنهای سنتی مغرب‌زمین است که مراسم آن در شب ۳۱ اکتبر برگزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب لباس‌های عجیب و غیرمرسوم میپوشند،آتش می افروزند و کودکان برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. جشن هالووین بیشتر در کشورهای آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا مرسوم است. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

halloweenنماد هالووین:

یکی از نمادهای هالووین یک کدوتنبل توخالی است که برای آن دهان و چشم به صورتی ترسناک درآورده شده و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل به آن جلوه‌ای ترسناک داده می‌شود.

تاریخچه هالووین:

جشن هالووین که از دوهزار سال قبل تاکنون در چنین روزی میان غربیان برگزار می‌شود، بیان کننده اعتقاد پیشینیان آنان به جهان آخرت است. آخرین روز ماه اکتبر (نهم آبان ماه) زمان برگزاری یکی از جشن‌های مذهبی در کشورهای اروپایی و آمریکایی است که به نام هالووین (Halloween) یعنی روز همه مقدسین معروف است. بنیانگذاران این جشن قوم سلتی بودند که سال‌ها پیش از میلاد مسیح در ایرلند و شمال فرانسه زندگی می‌کردند. به روایت این قوم آغاز سال میلادی اول نوامبر است و با این اعتقاد آخرین شب سال یعنی سی و یکم اکتبر را زمان یادآوری از ارواح درگذشتگان قرار دادند و به این ترتیب جشنی برپا می‌کردند، همگی دور هم جمع می‌شدند، آتش می‌افروختند، قربانی می‌کردند و هر کس هر غذایی داشت با دیگران قسمت می‌کرد و همگی بر سر یک سفره می‌نشستند چراکه بر این باور بودند که در این شب راه میان دو جهان باز می‌شود و ارواح درگذشتگانشان نیز در این جمع حاضر می‌شوند و ارتزاق می‌کنند؛ پس کسانی که با سخاوت بیشتری در این جشن شرکت می‌کردند مورد شفاعت درگذشتگان نزد خداوند قرار گرفته و تا پایان آن سال از گزند بدی‌ها و بلاها در امان می‌ماندند.

از دیگر مراسمی که در این بخش برگزار می‌شد که البته هر کدام بعدها تغییر کرده و به شکلی کاملاً دگرگون درآمد، می‌توان به این موارد اشاره کرد: پوشیدن لباس‌هایی از پوست سر حیوانات، پیشگویی توسط کشیشان، خوردن سیب که سمبل پومانا (خدای میوه و درخت) بود و بردن باقی مانده‌های آتش و خاکستر به خانه‌ها با این نیت که آنها را از بدی‌ها و از سرمای زمستانی که در پیش بود در امان بدارد. در انتها کشیش‌ها با شب زنده‌داری، دعا و نماز آخرین شب سال را به پایان برده و ارواح مقدس را از برزخ به بهشت رهمنون می‌کردند. پس از گذشت سالیان دراز و با حمله رومی‌ها به این منطقه آیین هالووین دچار تغییراتی شد که ورود مسیحیان کریستین به این سرزمین و اختلاط عقاید آنها به یکدیگر در این تغییرات بی‌تأثیر نبود تا آنجا که کم‌کم «شب همه مقدسین» دیگر تنها متعلق به ارواح پاک نبود بلکه شیاطین و ارواح خبیثه را نیز در این جشن حاضر می‌دانستندشکلکهای ارواح. از این رو برخی از مردم در جشن هالووین لباس‌های عجیب و ترسناک می‌پوشیدند تا در برابر ارواح گناهکار ایستادگی کنند و به شکلی نمادین آنها را ترسانده و از میان خود برانندشکلکهای ترسناک. رفته رفته با شکل گیری زندگی شهری، کشاورزان تنها قشری شدند که مصرانه این جشن را برگزار می‌کردند و برای آن به در خانه‌ها می‌رفتند و طلب غذا و خوراک برای پذیرایی در جشن می‌کردند. در همین دوران موضوع تریت (رفتار نیک: treat) و تریک (حیله و نیرنگ: trick) پیش آمد، به این صورت که اگر کسی سخاوت به خرج می‌داد و چیزهای بیشتری به هالووین اهدا می‌کرد برای او یک کار نیک انجام می‌دادند و هر کس کالا یا خوراک قابل توجهی نمی‌داد او را به سخره و بازی می‌گرفتند. اوایل سده ۱۹ بسیاری از ایرلندی‌ها به آمریکا مهاجرت کردند و به این ترتیب بسیاری از آیین‌ها و اعتقاداتشان بار دیگر دچار تغییر و تحول شد به عنوان مثال آمریکایی‌ها حضور شیاطین و ارواح گناهکار در هالووین را بیشتر مورد استقبال قرار دادند و بیشتر سمبل‌هایی که برای آن در نظر گرفتند ترسناک و خشن بود تا آنجا که شرارت و شیطنت در این شب کاملاً عادی و معمولی به نظر می‌رسید. گاه پیش می‌آمد که راه مردم را می‌بستند، به در خانه‌ها سبزی و میوه پرتاب می‌کردند، با سنگ و کلوخ دودکش خانه‌ها را مسدود می‌کردند و دیگران را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند با این عنوان که این اتفاقات ناشی از حضور ارواح موذی و شیاطین است و آنها هستند که مرم را «تحریک» می‌کنند. این اعمال باعث شد برگزاری هالووین در آمریکا برای مدتی متوقف و مسکوت بماند و پس از آن برای اولین بار به طور رسمی در سال ۱۹۲۰ به شکلی متعادل در آمریکا، هالووین جشن گرفته و به عنوان یک روز مذهبی شناخته شد. هر چند که باز هم این مراسم با آنچه در ذهن و نیت پدیدآورندگان قدیمی آن بود بسیار متفاوت برگزار شد.

هالووین در کشورهایی چون ایرلند و اسکاتلند همچنان یکی از روزهای مذهبی و محترم به شمار می‌رود و با برگزاری این جشن کم‌کم به استقبال کریسمس و میلاد حضرت عیسی می‌روند.

نمونه ای از کیکهای جشن هالووین

به همین مناسب براتون گلچینی از بهترین شکلکهای هالووین رو جمع آوری کردم:

عروسکهای هالووین                 شکلکهای هالووین  عروسکهای هالووین عروسکهای هالووین      عروسکهای هالووین         عروسکهای متحرک مخصوص هالووین   عروسکهای هالووین عروسکهای هالووین   عروسکهای هالووین   عروسکهای هالووین               عروسکهای کارتونی     عروسکهای هالووین  عروسکهای هالووین                 شکلکهای مربوط به هالووین    hallowin dolls     شکلکهای هالووینمومیایی             شکلکهای ترسناک      شکلکهای ترسناک         شکلکهای ترسناکعروسکهای هالووین         شکلک جادوگران       لباس هالووین   شکلک جادوگران                           شکلک کدوی هالووین            شکلک کدوی هالووین                  کدوی هالووین      شکلکهای کدو حلوایی                          شکلکهای کدوی هالووین              پوه در هالووین               شکلک ارواح     شکلک ارواح       شکلک ارواح          شکلک ارواح        گربه سیاه نماد هالووین                 شکلکهای هالووین     شکلکهای هالووین        شکلکهای هالووین و ارواح   شکلکهای هالووین

  شکلکهای هالووین«خفاش                  شکلک ترسناک          شکلکهای هالووین           شکلکهای هالووین       خانه ارواح  شکلکهای ارواح    شکلک هالووین         شکلک جمجمه و اسکلت              شکلکهای هالووین     شکلک ارواح     شکلکهای جادوگران     جاروی جادوگری             شکلکهای هالووین         شکلکهای هالووین      

چند تا هم لاینر هالووین:

لاینر هالووین    نوار فاصله انداز هالووین 

 

 

شکلکهای ویژه هالووینشکلکهای ویژه هالووین

لاینر هالووین

لاینر صاعقه

لاینر هالووین

لاینر رعد و برق

شکلکهای ترسناک

لاینرهای مخصوص هالووین

لاینرهای هالووین

 لاینر ارواح

 

 

[ ۱۳۸٩/۸/٤ ] [ ٦:٤۸ ‎ب.ظ ] [ مامان فرشته ها ]
درباره وبلاگ

سلام.خوش اومدین.من یه مامان هستم که واسه فرشته های کوچولوی خودم وبلاگ درست کرده بودم،بعددیدم خیلی مامانای مثل من هربار که میخوان وبلاگشون رو به روز کنن باید واسه خوشگل کردن مطلبشون کلی صفحه باز کنن،واسه همین تصمیم گرفتم واسه راحت تر کردن کار همه این وبلاگ رو درست کنم. دوستان گلی که میان کامنت میزارن که تو این شکلک ها رو از وبلاگ ما برداشتی بهتره اول این سوال رو از خودشون بپرسن که خودشون شکلک ها رو از کجا اوردن؟! من اغلب این شکلک ها رو از سایتهای خارجی بر می دارم و یا به صورت پک دانلود میکنم و بعد تو فضای شخصی خودم آپلود میکنم تا خیال شما از حذف شدنشون تا حدود زیادی راحت باشه. هر جای کارم که ایراد یا نقصی داره خوشحال میشم بهم بگید.
امکانات وب
سلام خوش اومدین چون نظرات شما برام مهمه لطفا نظر یادتون نره از به روز شدن سایر وبلاگهای من در قسمت امکانات وبلاگ مطلع بشید